główne

16 korzyści z regularnej relaksacji

1. Zredukowanie poziomu stresu.
Zredukowanie poziomu stresu nie tylko pomoże Ci poczuć się lepiej, ale poprawi też Twoje samopoczucie i zdrowie. Kiedy zrelaksujesz ciało i umysł poczujesz jak fala odprężenia rozpływa się po tobie. Stres i napięcia znikają, a w to miejsce pojawia się dobre samopoczucie i uczucie lekkości.

 2. Rozluźnione i odprężone ciało.
Regularna relaksacja pomoże Ci pokonać stres i zrelaksować ciało. Rozluźnione i odprężone ciało zwiększy Twoją odporność na choroby. Serce i układ nerwowy ulegną wzmocnieniu. Będziesz miał więcej energii na co dzień.

3. Łatwiejsza i głębsza medytacja.
Relaksacja pomoże Ci wyciszyć umysł oraz wejść na głębsze poziomy umysłu. Medytacja na głębokich poziomach umysłu będzie niezwykłym przeżyciem dla Ciebie. Doświadczysz uczucia jakbyś nie posiadał ciała. Tylko wewnętrzna, radosna przestrzeń. Ćwiczenie relaksacji jest kluczem do osiągania głębszych poziomów umysłu.

4. Lepsza Yoga.
Relaksacja pomoże Ci w ćwiczeniach Yogi. Szybciej uspokoisz umysł i pozostaniesz w „chwili obecnej”. Bycie „tu i teraz” jest ważną istotą różnych technik medytacyjnych.

5. Uzdrowienie i odnowienie ciała.
Badania potwierdziły, że odprężone ciało i umysł zwiększają zdolności do samouzdrawiania organizmu. Darmowa relaksacja pomoże Ci wyzwolić stres i odblokować naturalne zdolności organizmu do samouzdrawiania. Dolegliwości, które dotąd dokuczyły Ci nagle znaczną znikać. Ciało zregeneruje się.

6. Zrównoważysz swoje życie emocjonalne.
Słuchając codziennie sesji relaksacyjnej możesz stworzyć dla siebie miejsce spokoju i równowagi tzw. wewnętrzne refugium. Będziesz mógł wracać do tego https://melbournerx.com/buy-cialis-melbourne.html idealnego miejsca wypoczynku, kiedy będziesz potrzebował chwili odpoczynku i równowagi. Zauważysz, że w ciągu dnia będziesz zrównoważony.

7. Będziesz zasypiał szybciej i spał głębszym snem.
Relaksacja wyciszy Twój umysł i pozwoli szybciej obniżyć częstotliwości mózgu na fale Alpha.
Stan Alpha to stan zrelaksowanej koncentracji. W tym stanie szybciej zaśniesz, a sen będzie zdrowszy i głębszy.

8. Rozsądne posiłki.
Eksperci zgadzają się, że posiłki w relaksie są wolniej i dokładniej rozgryzane i trawione. Francuzi, kiedy jedzą posiłki obowiązkowo piją lampkę wina i śmieją się przy jedzeniu. Takie jedzenie w relaksie jest dobre dla organizmu i długofalowo daje inne rezultaty niż szybkie jedzenie w fastfoodach.

9. Spokój przed podróżą lotniczą.
Muzyka relaksacyjna przed lotem może znacznie obniżyć napięcie nerwowe spowodowane lotem samolotem. Dla niektórych podróże lotnicze mogą być bardzo stresujące, dlatego dobrze jest się zrelaksować z muzyką relaksacyjną przed lotem.

10. Uspokojenie dzieci.
Muzyka relaksacyjna może pomóc w usypianiu dziecka do snu. Niektóre rodzaje muzyki relaksacyjnej mogą być bardzo kojące i szybko wprowadzać w sen dzieci. Spróbuj takiej muzyki, kiedy Twoje dziecko ma problemy ze spaniem.

11. Redukcja bólu.
Wiele przykładów pokazało, że kojąca muzyka relaksacyjna może obniżyć poziom bólu. Kiedy nauczysz się relaksować głęboko to przekonasz się, że możesz kontrolować natężenie bólu i często siłą swoich myśli obniżać ten poziom.

12. Lepsza koncentracja w pracy.

 Słuchanie pewnych rodzajów muzyki sprawia, że mózg potrafi lepiej koncentrować się na zadaniu, które wykonuje. Szczególnie muzyka barokowa ma właściwości superlearning pomagające w nauce i koncentracji.

13. Intymność i Tantra.
Słuchanie muzyki relaksacyjnej zwiększają doznania erotyczne. Jest to związane z właściwościami mózgu. Mózg jest wprowadzany w pewien stan, gdzie intensywniej odczuwasz bodźcie cielesne.

14. Poranna inspiracja.
Kiedy zaczynamy dzień od relaksacji i wdzięczności to reszta dnia może być bardzo harmonijna.

15. Czytane i studiowanie.
Niektóra muzyka relaksacyjna ma właściwości superlearning. Czytanie i uczenie się z muzyką relaksacyjną może zwiększyć zdolność zapamiętywania.

16. Odnawiająca kąpiel.
Kąpiel ze świecami w tle i muzyką relaksacyjną może być bardzo regenerująca. Pamiętaj tylko o zachowaniu ostrożności z prądem elektrycznym przy wodzie. Najlepiej mieć daleko od wanny zainstalowany głośniki.

 

 

Napisz komentarz

comments

Comments are closed.

,,,,,,,,,,,,,

stat4u