żwirek dla kota silikonowy

Czym się doradzać przy wyborze żwirku dla kotów?

Czym się doradzać przy wyborze żwirku dla kotów?

Żwirek dla kota to zatem niezastąpione oprzyrządowanie kuwety. Są różnorakie rodzaje żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak również krytej. Żwirek dla kotka ma taki feler, że nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu niedaleko kuwety i przenoszeniu po pomieszczeniu przez kota.
kliknij tutaj aby zamówić dobry żwirek silikonowy

Jaki żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piasek. Aczkolwiek na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kota, o wiele stosowniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają naturalny piasek. Są niezastąpione dla kotów, które wielekroć wychodzą na pole i dodatkowo przepadają grzebać w ziemi. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla kotka niezmiernie nagle zaczyna odstraszająco pachnieć, ponieważ nie ma opcji oddzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma strukturę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po domu.

Chociaż owy większy i także cięższy jest niewiele funkcjonalny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, jaką można sprawnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe albo zapachowe. Zestaw zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, świetne żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odpady na bieżąco, natomiast cały żwirek wymieniać co jakieś 3 tygodnie. Ten żwirek dla pupila jest niezwykle ekonomiczny.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym miejscu, aby woda z moczu płynnie wyparowała. Niesłychanie atrakcyjne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek odpowiednio łagodzi zapachy i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością jest więc to, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne pochłaniacze zapachu i neutralizatory, jakie można włączać w ścisłej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają również właściwości bakteriobójcze.