drapaki dla kotów

Drapaki dla kotków w Twoim mieszkaniu

Drapaki dla kotków w Twoim mieszkaniu

Jak dobrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie kotów, musimy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego normalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, zbędnej tkanki. Jeśli Twój kot posiada słabość do rysowania różnych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może być dopasowany do jego spraw drapak.
Dane modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś asortyment istnieje niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są ogólne zasady dobierania tego typu dodatków oraz w jaki sposób dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kotek ścierając pazurki wykorzystuje do tegoż wielką część własnej siły, i ciało krzywi w mocny łuk. Takie postępowanie wywołuje, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim stabilny, tak aby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Świetnym wyjściem są np. elementy przywiązane do ściany, które tolerują spory wpływ i także stanowią świetną ofertę, chociażby dla dorosłych kotów. Wybierając drapak wypróbuj, czy jest oparty na sporej podstawie i dodatkowo czy strona spodnia dokładnie dochodzi do gleby.
Dokonując przesiewu przyjmij pod rozwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej wielkości kotka dedykowany jest określony przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tym silniejszy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być doprawdy spory.

Dopasowana wysokość

Niezależnie od tegoż, albo kupisz drapak w sklepie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl żeby dopasować jego rozmiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość powinna być przystosowana do wielkości kota, tak aby mógł on naprostować łapki oraz wyciągnąć ciało. Koty rasy dużej pragną profesjonalnych, wielgachnych dodatków, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się podstawowym produktem; możemy także kupić drapak, który będzie rósł razem z nim.

Marka i zastosowane środki

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być stworzony z wysokiej jakości produktów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który pięknie wytrzymuje kontakt z kocimi pazurami. Taki wybór pokrycia sprawi, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych modeli drapaków w różnej postaci. Owe najskromniejsze to deska przykryta specjalnym sznurkiem, najbardziej kosztowne zbudowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują także drapaki, skonstruowane tak, by spełniać jednocześnie
rolę łóżka i które obite są silną, ale wygodną gąbką.
sklep zoologiczny oferuje drapak https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html zobacz

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być zarówno śliczny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi się stać ozdobą mieszkania również dobrym terenem rozrywek dla naszego pupila. Najbardziej poszerzone są tzw. kocie baszty, które umożliwiają dopilnować pazurki, a są też łóżkiem i także środowiskiem do zabaw. Takie podejście świetnie sprawdzi się, jeśli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki jednocześnie, a choćby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Szeroki asortyment rozmiarów, kształtów oraz odcieni sprawia, iż każdy posiadacz kotka wyszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i także uczyni radość kota.