sucha karma dla psa szczeniaka

Karmy dla psów – czy sztuczne składniki w karmach są szkodliwe?

Karmy dla psów – czy sztuczne składniki w karmach są szkodliwe?

Wybór idealnej znakomitej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie bezproblemowe, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już zaobserwowaliśmy brak bardzo znaczącej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, które znajdują się w żywności. Jest to istotna informacja. Większość karm suchego typu jest produkowana na bazie zboża oraz różnych roślin. Jednak tak koty jak również pieski są mięsożercami, dlatego powinny być karmione pożywieniem, gdzie podstawowym składnikiem zdecydowanie jest mięsiwo. Kupując karmę powinniśmy szukać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta wymaga zdecydowanie składać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W paszach dla zwierząt tymczasem możemy odkryć zboża, ponieważ są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części łącznie, i zupełnie nie dlatego, iż są odpowiednim pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięso i tłuszcze winnym być jedynie identyfikowalne przez określony gatunek. Jeżeli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsa także nie może być opisana dobrze. Należy dlatego unikać produktów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które zawierają w sobie sporo mączki roślinnej, ponieważ są to pokarmowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwarunkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek owoce i warzywa podwyższają jakość, w szczególności jeśli zastępują one ziarna w karmie.

Składniki mineralne są też bardzo przydatne, natomiast trzeba mieć zawsze na uwadze to, iż pożywienie musi zawierać bardzo wysoką zawartość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można wyroby naturalnego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące bądź też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze albo mają zakaz wykorzystywania w ludzkim pożywieniu, bądź w żywności dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin oraz także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są dodane przez producenta, nie istnieje wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Zatem powinniśmy, szukać potwierdzenia, które daje producent o tym że używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są niewiadomego źródła, ponieważ może to być wszystko i z całą pewnością będzie wówczas posiadało bardzo kiepską jakość. Większość z wytwórców nie wprowadza na swoich opakowaniach dokładnych proporcji pewnych składników, mianowicie jakie trafiają w skład żywności, zatem przygotowanie dobrej analizy będzie wówczas polegało na własnej znajomości. Jeśli chodzi natomiast o gotową żywność, rozsądnie będzie z naszej strony być bardziej krytycznym, aniżeli ufać informacjom w telewizji lub internecie.