pies nie je mięsa - pies wegetarianin

Pies nie je mięsa – czy to możliwe? Wegetarianizm u psa

Pies nie je mięsa – czy to możliwe? Wegetarianizm u psa

Co powiecie na pieska, który będzie pałaszował zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsiwa? Czy to niemożliwe? Niemniej będzie to możliwe, psiny także potrafią być jaroszami.

Pewnie pies jarosz brzmi dla wielu pań dziwnie. Jednakowoż wegetarianizm oraz weganizm pozyskują coraz więcej sympatyków. Ciężko się temu zdumiewać w momencie, kiedy okaże się, iż gospodarz jest zatwardziałym wrogiem jedzenia mięska. Zatem pragnąłby, aby jego czworonożny kompan także żywił się tylko produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują zjadać mięso o tyle kundle są w stanie bez niego się obejść. Choć sporo weterynarzy nieufnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby taką reformę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Zwykle tego, że pies nie będzie miał podanych pełnych składników w dobrych proporcjach. Rzeczywiście takie zagrożenie występuje, jeśli menu będziemy wymyślać indywidualnie oraz nie będziemy mieć odpowiedniego doświadczenia. Ale jeżeli będziemy w stanie zrealizować dietę poprawnie zbilansowana wolno przypuszczać, że prawidłowo się sprawdzi i psinie nic się nie stanie.

Żywność wege bez problemu będzie można kupić w internecie, różne wyroby tego typu mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom jarska karma nie jest także strasznie kosztowna – worek, który ma około 12 kg będzie można kupić za blisko 150 złotych więc za tyle ile kosztuje karma wysokiej klasy w składzie tradycyjnym.

Nierzadko proponowanie takiej żywności to wynik decyzji właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki prowiant jest dla szczeniaka ratunkiem. Szczególnie będzie to związane z awersjami, niekiedy ulubieńca uczula najpierw wieprzowina, następnie mięsko z kurczaka, wołowina lub ryby, aż w efekcie dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie powoduje alergię. W takich sytuacjach żywność wegetariańska nie będzie fanaberią, tymczasem to jedyny środek na to, aby piesek był odporny.
Psina wegetarianin! Przekąski bez mięska

Nieistotne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można podawać pieskowi wegetariańskie zagrychy.

Jarskie zakąski dla zwierzaków

Psisko weganin z radością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej miły zapach będzie sprawiał, że jest wtedy dla psiaka apetyczny element oraz będzie po niego skwapliwie sięgał. Podobnie pyszne będzie też dobrze strawne puree z dyni, które doskonale się sprawdzi również będzie można je dostarczać pieskom. W diecie zwierza pojawiać się może jednocześnie kisiel z siemienia lnianego, który daje wartościowe kwasy tłuszczowe omega3. Wartościowym składnikiem będzie także brokuł, z którego stworzyć można świetną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezmiernie znaczące to także będzie tam niewielka liczba kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety bezmięsnej będą też buraki, które będzie można zapewniać w formie buraczanych wiórków.