zabawki dla kotów

Urządzenia dla kotka – jakie należałoby zakupić? Zabawki dla kotków

Urządzenia dla kotka – jakie należałoby zakupić? Zabawki dla kotków

Pewno każdy przynajmniej raz zauważył kota, który wysuniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu nierzadko ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, i choćby dywan. Reagujemy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród codziennych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy zdrowy kot. Natomiast nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze zawiadomienia, iż to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas znak, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu pozwoli uchronić przed zniszczeniem nasze meble.
zabawki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota dają naszym pupilom komfort, są nadzwyczaj potrzebne zwłaszcza pupilom żyjącym zazwyczaj w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, natomiast na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do super trudnych zabaw. Korzystnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby zabezpieczyć przed zadrapaniem meble lub leżankę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie są gospodarze, stąd ofiarą może ulec kanapa w salonie. Koty ubóstwiają też oznaczać własne otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne obce zwierzę, na przykład wyjątkowego pupila.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najładniejsze, postawione w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest odporny na zniszczenia a może służyć pupilowi jak miękkie środowisko do drzemki. Jest to najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na podstawce pionowo albo pochyło, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce albo być zamontowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt także dla hodowli, i ponadto drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest nadzwyczaj obfita, mają one najbogatsze rozmiary, mają różnorodne funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym gustem i upodobaniami pupila. Jak kot lubi dużo spać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.